Poctivé kožené výrobky

Poctivé kožené výrobky

  • Post author:
  • Post category:Blog

KVALITNÝ MATERIÁL JE ZÁKLAD PRE KVALITNÝ VÝROBOK

Kvalita materiálov je rozhodujúci faktor, pri azda akomkoľvek výrobku. Inak tomu nie je ani pri našich poctivých kožených doplnkoch. Čo sa týka použitých materiálov, našli sme kvalitných dodávateľov, od ktorých vyberáme kvalitné prírodne alebo aj inak povedané trieslom činené kože (angl. Vegetable tanned leather) prevažne z Talianska a Českej republiky. Trieslom činená koža je to najkvalitnejšie, čo sa dá zohnať. Ide o čisto prírodnú metódu činenia ušne pomocou trieslovín ako napr. kôra dubu, smreku alebo brezy. Pri takejto výrobe vzniká zdravotne nezávadná a vysoko kvalitná koža. Oproti čineniu chrómom je takéto činenie oveľa zdĺhavejší a technologicky náročnejší proces, čo sa samozrejme odráža aj v cene materiálu. 

Triesločinená useň, ktorú mnohí poznajú pod jej anglickým názvom vegetable tanned / veg tan leather, je vysoko kvalitná koža, ktorá svoje cenné vlastnosti nadobúda práve v procese činenia. Pri činení trieslom ide o tradičnú, čisto prírodnú metódu, pri ktorej sa využívajú triesloviny, ako napríklad kôra dubu, brezy alebo smreku. 

Táto metóda sa považuje za najkvalitnejšiu metódu činenia a vzniká pri nej zdravotne nezávadná koža. Oproti čineniu chrómom je toto činenie niekoľkonásobne zdĺhavejší a náročnejší proces, čo sa odráža na cene, výsledok však stojí zato. Pre výrobcov má triesločinená hladenica hneď niekoľko výhod. Má veľkú tvárnosť, dá sa tvarovať za mokra, je možné do nej vtláčať dekorácie kovom aj bez potreby použitia tepla, dá sa na ňu maľovať. Pokiaľ chcete vyrobiť vysokokvalitný kožený výrobok, určite odporúčame triesločinenú hovädzinu, ktorú u nás nájdete nefarbenú, teda v prírodnej farbe, ktorú nadobudla čisto v procese činenia, alebo taktiež farbenú kvalitnými farbami. 

Kvalita triesločinených hladeníc závisí najmä od kvality a podielu jednotlivých zložiek, ktoré sa podieľajú na činení kože. Recept na toto činenie je veľmi vzácnym a po generácie chráneným majetkom každého výrobcu hladeníc. Pri výbere našej základnej suroviny si pre to poctivo vyberáme každý  kúsok kože, ktorý kupujeme na ďalšie spracovanie. 

 

NADČASOVÝ DIZAJN A KVAITNÉ SPRACOVANIE

Proces výroby jednotlivých produktov spočíva v ručnom rezaní jednotlivých častí z kože, ktoré následne lepíme, dierujeme a ručne zošívame. Proces ďalej pokračuje opracovaním jednotlivých hrán a ošetrením výrobku brúsením, vyhladzovaním hrán a následnom finálnom ošetrení prírodnou tragacantovou gumou, kvalitnými prírodnými olejmi a prírodným včelím voskom. Pri výrobe si dávame záležať, aby produkty, ktoré vyrobíme boli nadčasové,  originálne, aby boli kvalitne spracované a taktiež aby Vám dlho slúžili a robili Vám radosť. Produkty v budúcnosti plánujeme rozšíriť o viaceré nové kategórie. Momentálne ponúkame taký nevyhnutný základ, a to prevažne peňaženky, puzdrá na karty, podložky pod myš, obaly na notebooky, opasky a taktiež zápisníky. V prípade, že by ste mali špeciálnu požiadavku ohľadom výroby, radi Vám vyhovieme. 

Marián Bačo 
Zakladateľ internetového obchodu MANSPACE.SK a remeselnej značky PROPER GOODS

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ

VIAC ČLÁNKOV